Mikuláš

19. dubna 2013 v 14:41 | Yima
Title: Mikuláš
By: Yima
Jednodílná
Ze života


Slunce začalo zapadat. Obloha šedá od mraků se začala zalévat rudou barvou. Vločka po vločce tiše dopadala na zem, přesně do rytmu - jedna, dvě, jedna, dvě,...

Okna v domech se pomalu rozsvěcela spolu s příchodem dětí, mamimek i tatínků domů. Zapli ústřední topení a tiše seděli u stolu s čekáním na večeři od maminky.

Zima. Nos i uši jsem měl zmrzlé a červené.S prsty jsem nemohl ani pohnout. Klouby ztvrdly a nechtěly mi dovolit pohyb.

Děti se seběhly k oknu a dívaly se na padající sníh. Rodiče se mezitím proplížili za nimi a do nějaké skrýše umístily sladkosti uschované v taštičkách. Usmívaly se a na sklo kreslily prstem všelijaké malůvky. Když se konečně odtrhly od okna, tak si začaly pochutnávat na skvělých dobrotách, které jim nachystal sám Mikuláš.

Sníh začal zdobit lavičku kolem mě. Na má ramena dopadaly malé bílé zmrzlé krystalky ledu. Kolem mě procházelo mnoho Mikulášů za doprovodu bílých andělů a rozjařených čertů. Z kapsy jsem si vytáhl čepici a dal si ji na zasněženou hlavu. Sníh pod ní začal tát.

S lízátky v pusách se znovu usadily u oken. Jejich obličeje ztuhly. Dívaly se na mé jediné společníky - mikulášskou trojici, čtveřici, pětici,... Malé děti začaly plakat. Ty větší se na to dvaly s vyděšeným výrazem na tváři. Jako každý rok začaly chápat, že Mikuláš neexistuje. A ty největší děti seděly u televize s notebookem na klíně a sladkostí si ani nevšimly. Rodiče zmateně pobíhali a snažili se najít vysvětlení.

Pomalu jsem se zvedal, setřásal ze sebe krystalky ledu a s rukama v kapsách se rozcházel od lavičky dál - k domovu. Pozoroval jsem všechny děti venku na náměstí, jak zpívají Mikuláši a udiveně se dívají na ty ostatní. Párkrát jsem zabočil a už klepal na dveře našeho domu. Přišel mi otevřít a za ním přiběhli sestřička s bráškou. Pobaveně jsem je pozdravil a šel se ohřát do kuchyně. Mí sourozenci mezitím se sklamaným výrazem pozorovali mnoho Mikulášů, andělů a čertů...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nadja Nadja | 19. dubna 2013 v 15:41 | Reagovat

Tak to bylo roztomilý :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama