Nehybnost

21. dubna 2013 v 14:36 | Yima
Title: Nehybnost
By: Arthur
Jednodílná
Smutné


Krčím se v rohu rozlehlého akvária tak, aby mě nezahlídl nikdo, natož některá z užovek, které tohle akvárium obývaly. Přenesu váhu na tři tlapky, abych se mohla přesunout pod veliký list, před kterým jsem stála. Když jsem se konečně odhodlala pohnout se, byla tmavá noc. Schovala jsem se celá, až na špičku čumáčku, abych zaznamenala možné nebezpečí a neklidně jsem usnula.

"Mami! Mami!" pisklavým hláskem jsem volala na svou matku, "už jsem rychlejší než sousedovic syn! Předběhla jsem ho!" Máma se na mě s pýchou podívala.
"Myšičko, teď už utečeš všem. Jdi se proběhnout než dochystám ten oběd. Ale pozor na ty okřídlené tvory z oblohy!" varovala mě.
Pobíhala jsem v okolí naší nory, když jsem ucítila mocné otřesy země a nezvyklý hluk. Po nedaleké prašné cestě jel veliký kovový obr. Měl čtyři veliké prachem pokrytá kola, svítící oči a hrůzostrašnou rudou barvu. Vystoupily z něj dvě obludy s kovovými klecemi v rukou. Ta menší pobíhala okolo větší a způsobovala tím větší hluk, než mi bylo příjemné. Nemohla jsem se ani hnout. Bylo to děsivé, ale zároveň zajímavé. Ze strnulosti jsem se probrala, až když za mnou zaklapla dvířka klece. Ale pořád jsem se zmohla jen na přidušený pískot. Zavřeli mě do té obludy na čtyřech kolech a všeho se zmocnila tma.

S trhnutím jsem se probudila z nejhorší noční můry mého života. Možná byla nejhorší, protože to byla ještě čerstvá vzpomínka. Tím jsem zachrastila velikým listem, pod kterým jsem spala, a hadi byli hned u mě. První se ke mně dostala ta větší z užovek. Neutíkala jsem, protože jsem věděla, že by mě našly. Akvárium není tak veliké, abych se skrývala déle.

Má poslední myšlenka patřila klidnému domovu, ve kterém jsem ještě ráno byla. A šťastná.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nadja Nadja | 21. dubna 2013 v 15:09 | Reagovat

Juj :3

2 Jamie Williams Jamie Williams | Web | 29. dubna 2013 v 12:50 | Reagovat

Wow! To je tak... Rak... Tak.. Nemám slov. Vážně ne...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama