První východ Slunce

21. dubna 2013 v 10:54 | Yima
Title: První východ Slunce
By: Yima
Jednodílná
Romantické


"Dobré ráno," pozdravil jí. Zavřela za sebou dveře, zamžourala do šera a potom k němu vzhlédla. Usmíval se na ní od ucha k uchu, jeho vlasy byly ještě trochu rozcuchané, oči ale měl... prostě jako vždycky. Dokonalé. Byl o něco vyšší než ona, ale komu to vadilo?
"Ani mě nepozdravíš?" zeptal se, když už se otočil a chtěl jí pobídnout, aby šla. Když se ani tak neprobudila z ranního oslepení, tak jí chytil za zápěstí a se smíchem ji zatáhnul. Zamrkala a už vedle něho šla bez problémů, neměla by usnout uprostřed chodníku.
"No?" Dloubnul jí loktem do žeber a ona se na něho zmateně podívala.
"Aha, ahoj," pozdravila ho také, i když už spolu nějakou dobu byli a byli daleko od vchodových dveří.
"Probuď se, Juli." Zamával jí rukou před obličejem.
"Je šest hodin, co po mě chceš? Abych tu běhěla?" řekla se smíchem, ale otráveně. Kdyby jí takto ráno vytáhl na překvapení někdo jiný, patrně by nesouhlasila. Ale byl to on, musela to přijmout. Bylo to její povinností. Ne, nebylo. Ale její srdce to tak cítilo. Dívala se na něj, viděla, jak hýbe pusou, jak na ni mluví. Vnímala každý jeho pohyb, ale slova ne.
"Kam jdeme?" skočila mu do řeči.
"Teď ti to vysvětluju, Juli." Zasmál se a podíval se před sebe. "Tam." Ukázal na kopec nad městem. Julie se na něho nechápavě podívala, ale on se díval stále na cestu. Se sklopenou hlavou pozoroval chodník. Zatímco ona pozoroval jeho. Vlastně zpod jeho vlasů viděla jen ucho. Ale to nebylo podstatné.
"Mě bolí nohy," začala si stěžovat.
"Už tam budeme, neboj." Usmál se na ni. Jeho tempo nepolevovalo a šel stále dál. Kopec byl strmější a strmější. Julie pomalu zůstávala za ním. Když si všiml, že jeho kamarádka nejde vedle něj, tak se zastavil, chvíli čekal, ale potom přišel k ní, stiskl její ruku a stejnou rychlostí jako ona šel vedle ní.
Byla překvapená. Byla... mile překvapená. Šel vedle ní, dotýkal se jí, usmíval se.
"Měli bychom si pohnout, nebo to nestihneme," řekl.
"Nestihneme co?" zeptala se.
"Uvidíš. Nebuď zvědavá, budeš brzo stará."
"Aspoň by nám bylo stejně." Zasmála se.
"Tím chceš říct co? Že jsem starej?"
"Ne, jenom starší."
"Pohni, Jul. Vážně nemáme moc času."
"Jsem rozespalá, unavená, bolí mě nohy a nejraději bych si lehla a spala. Myslíš, že jsem v rozpoložení, kdybych začala utíkat na ten kopec?"
"Nejsi? Můžu tě tam odnést."
"Ne, opovaž se!"
"Hm." Pokrčil rameny. "Tak si ale pohni." Zrychlil krok a jí nezbývalo nic jiného, než aby zrychlila taky. Prakticky ji za sebou táhl. Byl vždy o krok a půl před ní. Stejně tak první přišel na vrchol.
"A co tady?" zeptala se udýchaně.
"Toto." Otočil jí směrem na východ a stoupnul si za ní. Objal ji a položil si hlavu na její rameno. Ona se usmívala, dala své dlaně na ty jeho, kterými ji držel okolo těla.
"Líbí?" zeptal se. Myslel tím oranžovo-zlatou barvu nad obzorem. Myslel tím ten východ slunce.
"Mhm." Přikývla. Bylo to kouzelné a za to ranní vstávání to stálo. Ranní slunce, on, dokonalost. Najednou si ji k sobě otočil a díval se na ní. Komu teď vadilo, že je o několik let mladší než on? Naklonil se k ní a políbil ji. Zprvu nechápala, co se to mezi nimi stalo, ale byla ráda. Políbil jí. On. U východu slunce. Brzo ráno. Nikde nikdo, jen oni. V objetí.
Opřela si o něj hlavu a ruce obtočila kolem jeho hrudi. On měl ruce spojené za jejími zády a hlavu položenou o její. Přes její rameno viděl na slunce, které už tu bylo skoro v celé své kráse a dívalo se na ně.
"Právě jsme zničili naše přítelství," zašeptal.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Julí Julí | E-mail | 21. dubna 2013 v 11:26 | Reagovat

Yimy...a to ti jako nevadí, že tam není tvoje jméno? :D

2 Yima Yima | 21. dubna 2013 v 11:36 | Reagovat

[1]: No, už to měnit nebudu :D

3 Nadja Nadja | 21. dubna 2013 v 15:07 | Reagovat

Nádhera... Ale proč mám pocit, že už jsem to jednou četla?! :O

4 Yima Yima | 21. dubna 2013 v 17:11 | Reagovat

[3]: Měla jsem to i na 1D-ff :)

5 Meredith Meredith | 13. června 2013 v 8:46 | Reagovat

Krásné jenom Yiminko, přítelství? =D
Ale stejně se mi to líbí :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama